Filament
50 items out of 795 items
purefil
purefil PLA filament, Color: Night blue RAL 5022, Spool type: Refill, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 17.07 / kilogram
CHF 17.07*CHF 20.54
purefil
purefil PLA filament, Color: Mint turquoise RAL 6033, Spool type: Refill, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 17.07 / kilogram
CHF 17.07*CHF 20.54
purefil
purefil PLA filament, Color: Transparent, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 18.46 / kilogram
CHF 18.46*CHF 22.39
Show optionspurefil
purefil PLA filament, Color: Purple red RAL 3004, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 13.69 / kilogram
CHF 13.69*CHF 18.46
purefil
purefil abs filament, Color: Nut brown RAL 8011, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 21.97 / kilogram
CHF 21.97*
purefil
purefil abs filament, Color: Mint green RAL 6029, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 21.97 / kilogram
CHF 21.97*
purefil
purefil abs filament, Color: Lime green Pantone 368 C, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 21.97 / kilogram
CHF 21.97*
purefil
purefil HDPE GF20 filament, Color: Nature, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 47.46 / kilogram
CHF 47.46*
Show optionspurefil
purefil PP Filament, Color: Transparent, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 41.58 / kilogram
CHF 41.58*
purefil
purefil PLA filament, Color: Nut brown RAL 8011, Spool type: Spool, weight: 0.35kg0
350 gram | CHF 29.47 / kilogram
CHF 10.31*
purefil
purefil PLA filament, Color: Pearl opal green RAL 6036, Spool type: Spool, weight: 0.75kg0
750 gram | CHF 12.27 / kilogram
CHF 9.20*CHF 19.80
purefil
purefil PBT filament, Color: Jet black RAL 9005, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 53.01 / kilogram
CHF 53.01*
purefil
purefil asa filament, Color: Anthracite grey RAL 7016, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 22.71 / kilogram
CHF 22.71*CHF 27.34
Show optionspurefil
purefil asa filament, Color: Traffic red RAL 3020, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 22.71 / kilogram
CHF 22.71*CHF 27.34
Show optionspurefil
purefil asa filament, Color: Pure white RAL 9010, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 22.71 / kilogram
CHF 22.71*CHF 27.34
Show optionspurefil
purefil asa filament, Color: Ultramarine blue RAL 5002, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 22.71 / kilogram
CHF 22.71*CHF 27.34
Show optionspurefil
purefil asa filament, Color: Lime green Pantone 368 C, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 22.71 / kilogram
CHF 22.71*CHF 27.34
purefil
purefil asa filament, Color: Mint green RAL 6029, Spool type: Spool, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 22.71 / kilogram
CHF 22.71*CHF 27.34
purefil
purefil PLA filament, Color: Anthracite grey RAL 7016, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 16.56 / kilogram
CHF 41.40*
Show optionspurefil
purefil PLA filament, Color: Pure orange RAL 2004, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 16.56 / kilogram
CHF 41.40*
purefil
purefil PLA filament, Color: Pearl gold RAL 1036, Spool type: Refill, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 12.90 / kilogram
CHF 12.90*CHF 22.16
purefil
purefil PLA filament, Color: Phosphorescent red, Spool type: Refill, weight: 1kg0
1000 gram | CHF 12.90 / kilogram
CHF 12.90*CHF 22.16
Show optionspurefil
purefil PLA filament, Color: Phosphorescent blue, Spool type: Spool, weight: 0.75kg0
750 gram | CHF 20.35 / kilogram
CHF 15.26*
purefil
purefil PLA filament, Color: Honey yellow RAL 1005, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Maize yellow RAL 1006, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Lemon yellow RAL 1012, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Ivory RAL 1014, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Daffodil yellow RAL 1007, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Oyster white RAL 1013, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Light ivory RAL 1015, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Traffic yellow RAL 1023, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Grey beige RAL 1019, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Saffron yellow RAL 1017, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Melon yellow RAL 1028, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Ochre yellow RAL 1024, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Yellow orange RAL 2000, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Curry RAL 10277, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Green beige RAL 1000, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Broom yellow RAL 1032, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Golden yellow RAL 1004, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Colza yellow RAL 1021, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Vermilion RAL 2002, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Purple red RAL 3004, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Traffic orange RAL 2009, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Salmon orange RAL 2012, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Sand yellow RAL 1002, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Pastel orange RAL 2003, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Brown beige RAL 1011, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*
purefil
purefil PLA filament, Color: Carmine red RAL 3002, Spool type: Spool, weight: 2.5kg0
2500 gram | CHF 40.33 / kilogram
CHF 100.83*





